KOH-I-NOOR HARDTMUTH ERGOMARKER

Průmyslový design. Návrh ergonomického popisovače.
Industrial design. Design of an ergonomic marker.

Pro KOH-I-NOOR HARDTMUTH jsem redesignoval tělo standardního, již vyráběného, školní popisovače tak, aby úchop (držení) byl ergonomický, příjemnější pro uživatele. Zároveň s úpravou těla jsem navrhoval nový design víčka a zátky těla popisovače. Vzniklo několik variant návrhu, které jsme konzultovali a optimalizovali společně s výrobcem formy pro plastové odlitky (nástrojářská sekce holdingu KOH-I-NOOR PONAS) a vlastním výrobcem popisovačů, bulharskou společností KOH-I-NOOR HemusMark.
For KOH-I-NOOR HARDTMUTH, I have redesigned the body of a standard school marker to make the grip ergonomic and user-friendly. At the same time, I have redesigned the protector cover and the plug. The design options were consulted and optimized in cooperation with the mold manufacturer (company KOH-I-NOOR PONAS, part of the KOH-I-NOOR holding) and the marker manufacturer, Bulgarian company KOH-I-NOOR HemusMark.

Klíčovým prvkem designu bylo řešení dýchátka ve víčku popisovače. Dle evropských norem musí dítětem spolknutelná část jakéhokoliv výrobku mít tzv. dýchátko – otvor/průduch, kterým může proudit vzduch v případě uvíznutí v krku. Na přiložených náhledech návrhu konstrukce je to dobře vidět.
A key element of the design was the safety breather in the protector cover. According to the European standards, each part of any product that could be swallowed by a child must have a so-called breather – an opening or vent that allows the air to go through in case it gets stuck in the throat. This can be seen in the enclosed construction design previews.

Ke školním popisovačům ergomarker jsem navrhl i logo založené na profilu ergonomického úchopu popisovače stylizovanými třemi prsty, viz úvodní fotka.
I have also designed a logo for these school markers. It is based on the ergonomic handle profile and should illustrate three fingers, see the introductory photo.

Související projekty/relating projects:
KOH-I-NOOR HOLDING
HARDMUTH
KOH-I-NOOR HARDTMUTH MARKERS
KOH-I-NOOR HARDTMUTH BRAND STORES/ZNAČKOVÉ OBCHODY
Poliklinika Sever České Budějovice
CNTI